Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Wykładowcy Zakładu Działań Specjalnych z COSSG przeprowadzili zajęcia z uczniami klas mundurowych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wykładowcy Zakładu Działań Specjalnych z COSSG przeprowadzili zajęcia z uczniami klas mundurowych

Mariusz Makara
24.01.2023

W dniu 19 stycznia 2023 roku ok. pięćdziesięciu uczniów z klas mundurowych Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie po raz kolejny uczestniczyło w zajęciach z walki wręcz i technik interwencji.

Zajęcia przeprowadzili wykładowcy Zespołu Wychowania Fizycznego i Technik Interwencji Zakładu Działań Specjalnych Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie - mjr SG Marek Kulon, chor. szt. SG Marcin Paluszek oraz plut. SG Joanna Mazur. Spotkania z wykładowcami z Koszalina pomagają uczniom klas średnich o profilu Straż Graniczna, Policja i innym profilom mundurowym wdrażać się do rozumienia specyfiki służby, poznawać zasady stosowania środków przymusu bezpośredniego w oparciu o poszanowanie praw człowieka, kulturę obowiązującą w służbach mundurowych. Ponadto celem spotkań z młodzieżą w Gościnie jest promowanie aktywności i sprawności fizycznej, kształtowanie dyscypliny, doskonalenie umiejętności z samoobrony, przybliżenie codziennego życia w służbie tak, aby młodzi ludzie dokonywali świadomych wyborów życiowych już na etapie kształtowania własnej przyszłości.

do góry