Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Narodowe Święto Niepodległości – lekcja patriotyzmu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości – lekcja patriotyzmu

Mariusz Makara
16.11.2022

8 listopada br. w auli Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej odbyło się spotkanie edukacyjne z młodzieżą szkolną z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Tematem prelekcji, prowadzonej w ramach lekcji historii dla 180 uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Koszalinie, było przedstawienie zadań Straży Granicznej realizowanych w bezpośredniej ochronie granicy państwowej.

Podczas zajęć omówiono niezwykle ważną rolę naszej formacji w budowaniu i umacnianiu systemu bezpieczeństwa narodowego. Ochrona granicy państwowej, jako kontynuacja chlubnych tradycji polskich formacji granicznych, jest głównym zadaniem współczesnej Straży Granicznej, dlatego też spotkanie z uczniami w ramach obchodów Święta Niepodległości, było odpowiednią okazją do przekazania dzieciom wartości patriotycznych oraz edukacji w zakresie bezpieczeństwa.

 

 

Z okazji Święta Niepodległości od uczniów SP 10 otrzymaliśmy prace plastyczne, które z podziękowaniami zamieszczamy w galerii poniżej.

do góry