Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Wizyta robocza w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wizyta robocza w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych

Ewelina Świtała
27.06.2022

W dniach 21 – 22.06.2022 r. delegacja funkcjonariuszy Zespołu Zabezpieczenia Technicznego Zakładu Kompetencji Logistycznych i Kierowniczych przebywała z wizytą roboczą w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych.

Głównym celem przedsięwzięcia było zapoznanie z zasadami  postepowania z odpadami promieniotwórczymi. W ramach wizyty funkcjonariusze goscili w Krajowym Składowisku Odpadów Promieniotwórczych w Różanie oraz Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych w Świerku, gdzie zostali zapoznani z obiektami Zakładu, obowiązującymi  procedurami postepowania z odpadami promieniotwórczymi oraz monitoringiem środowiska na terenie składowiska.

Ważnym elementem pobytu w Świerku była wizyta w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Ośrodku Radioizotopów POLATOM. Centrum jest polskim producentem i dystrybutorem preparatów izotopowych wykorzystywanych w medycynie, nauce, przemyśle i ochronie środowiska. W Centrum funkcjonariusze zostali zapoznani z procesem przygotowania, pakowania oraz przewozu materiałów zawierających różnego rodzaju izotopy promieniotwórcze.

 

do góry