Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Rozpoczęcie szkolenia w zakresie szkoły chorążych w COSSG – 6 edycja - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Rozpoczęcie szkolenia w zakresie szkoły chorążych w COSSG – 6 edycja

Mariusz Makara
08.06.2021

W dniu 7 czerwca 2021 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie rozpoczęła się szósta edycja szkolenia w zakresie szkoły chorążych dla funkcjonariuszy SG w służbie stałej.

Przedsięwzięcie, w którym bierze udział 60 słuchaczy ze Śląskiego, Nadodrzańskiego, Morskiego, Nadwiślańskiego, Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz z Centrum Szkolenia SG, potrwa do 25 czerwca. W jego trakcie funkcjonariusze nabędą wiadomości i umiejętności m.in. w zakresie kierowania zespołem oraz poznają wybrane zagadnienia prawne warunkujące prawidłowe wykonywanie przyszłych zadań służbowych.

Podczas spotkania ze słuchaczami z-ca Komendanta COSSG płk SG Arkadiusz URLICH zwrócił uwagę na konieczność ścisłego przestrzegania wytycznych mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w trakcie realizacji szkolenia oraz życzył słuchaczom sukcesów i pomyślnego zdania egzaminów końcowych, które będą zwieńczeniem ich wysiłków w najbliższych 3 tygodniach nauki.

do góry