Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Kurs doskonalący „Kontrola tachografów cyfrowych" - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kurs doskonalący „Kontrola tachografów cyfrowych"

Mariusz Makara
15.03.2021

W dniach 8-12 marca 2021 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie odbyła się pierwsza w tym roku edycja kursu doskonalącego „Kontrola tachografów cyfrowych".

W szkoleniu wzięło udział 13 funkcjonariuszy z Warmińsko - Mazurskiego, Morskiego, Nadbużańskiego oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

W trakcie szkolenia funkcjonariusze zapoznali się z regulacjami prawnymi dotyczącymi zasad używania urządzeń rejestrujących stosowanych w transporcie drogowym. W dalszej części szkolenia funkcjonariusze poznali akty prawne związane z kontrolą czasu pracy kierowców oraz z zasadami przeprowadzania kontroli. Na zakończenie szkolenia omówiono naruszenia przepisów związanych z czasem pracy kierowców wykorzystujących tachografy w trakcie realizacji zadań przewozowych.

Kurs przeprowadzili funkcjonariusze Zespołu Zabezpieczenia Technicznego Zakładu Kompetencji Logistycznych i Kierowniczych: mjr SG Marek Świętanowski i st. chor. szt. SG Agata Kowalska.

do góry