Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Nowi sternicy motorowodni w Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nowi sternicy motorowodni w Straży Granicznej

Mariusz Makara
28.09.2020

W dniach 7 - 11.09. oraz 14 - 18.09.2020 r. Zespół Zabezpieczenia Logistycznego Zakładu Kompetencji Logistycznych i Kierowniczych COSSG zrealizował kolejne w tym roku edycje kursu doskonalącego „Sternik motorowodny”.

Szkolenia adresowane były do funkcjonariuszy SG realizujących zadania służbowe z wykorzystaniem jednostek pływających. Celem głównym kursów było nabycie wiadomości i umiejętności niezbędnych do zdania egzaminu na patent sternika motorowodnego przed komisją egzaminacyjną Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Nowi sternicy pochodzili z Nadbużańskiego OSG, Warmińsko-Mazurskiego OSG oraz Morskiego OSG. W kursach udział wzięli także trzej funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Koszalina.

Patent sternika motorowodnego uprawnia do prowadzenia wszystkich jachtów motorowych na wodach śródlądowych, a na wodach morskich – jachtów o długości do 12 m w porze dziennej do 2 Mm (mil morskich) od brzegu.

]

do góry