Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Zakończenie szkolenia podstawowego funkcjonariuszy SG w służbie przygotowawczej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zakończenie szkolenia podstawowego funkcjonariuszy SG w służbie przygotowawczej

Mariusz Makara
09.03.2020

W dniu 09.03.2020 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie uroczystym wręczeniem świadectw zakończyło się szkolenie podstawowe funkcjonariuszy SG w służbie przygotowawczej.

Zakończenie poprzedzone było kilkumiesięczną nauką i końcowymi egzaminami: teoretycznym i praktycznym, zrealizowanymi w dniach 05-06.03.2020 r. W szkoleniu brali udział funkcjonariusze z Morskiego, Nadwiślańskiego i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Szkolenie podstawowe jest pierwszym krokiem w karierze w Straży Granicznej i w podstawowym zakresie przygotowuje do dalszego funkcjonowania w naszej formacji, a jego ukończenie pozwala na przystąpienie do kolejnego etapu szkolenia, jakim jest szkolenie w zakresie szkoły podoficerskiej. 

W czasie uroczystości ppłk SG Dariusz Jarmuziewicz w imieniu Komendanta COSSG wręczył absolwentom świadectwa ukończenia szkolenia oraz życzył jak najwyższych wyników podczas dalszego szkolenia oraz jak najlepszych wyników w służbie.

Od 30 marca br. słuchacze rozpoczną praktykę zawodową w placówkach macierzystych oddziałów SG.

 

do góry