Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Uroczysta przysięga w CSSP - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Uroczysta przysięga w CSSP

Ewelina Świtała
19.11.2019

W sobotę 16 listopada 2019 r. w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie odbyła się uroczysta przysięga wojskowa, podczas której obecny był przedstawiciel Komendanta COSSG - ppłk SG Tomasz Siek.

Zaszczytu złożenia przysięgi na sztandar Centrum dostąpiło 167 żołnierzy służby przygotowawczej. Przysięgę przyjął komendant CSSP. Wśród znakomitych gości byli przedstawiciele władz samorządowych, świata nauki i oświaty, przedstawiciele jednostek wojskowych Garnizonu Koszalin, przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci i weterani służby. 

"W prostych niewyszukanych słowach rota przysięgi zawiera zasadnicze żołnierskie wartości takie jak honor, godność i obowiązek obrony Rzeczypospolitej. Ojczyzna to wartość największa, a obrona niepodległości jest najważniejszym obowiązkiem każdego obywatela. To co nasi ojcowie wywalczyli orężem w trudnych i nierównych bojach, ich krew przelana na polach bitew – to wykuwany przez lata pomnik żołnierskiej sławy - sławy, której Wy dziś stajecie się spadkobiercami.” - tymi słowami Komendant CSSP w swoim przemówieniu zwrócił się do składających przysięgę.

Dopełnieniem wydarzenia było uhonorowanie Rodziców wyróżniających się w szkoleniu żołnierzy, koncert koszalińskiej Orkiestry Wojskowej oraz pokaz działania patrolu połączony z elementami walki wręcz, z użyciem środków pozoracji pola walki. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów biorących udział w przysiędze.

Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie jest jednostką wojskową, która współpracuje z COSSG w Koszalinie. Dowódcy tej jednostki zawsze z życzliwością odnoszą się do potrzeb koszalińskiego Ośrodka nie tylko w obszarze dydaktycznym.

  • Zdj. CSSP Koszalin
    Zdj. CSSP Koszalin
  • Zdj. CSSP Koszalin
    Zdj. CSSP Koszalin
  • Zdj. CSSP Koszalin
    Zdj. CSSP Koszalin
do góry