Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Kurs doskonalący „Decyzje administracyjne w transporcie drogowym” - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kurs doskonalący „Decyzje administracyjne w transporcie drogowym”

Mariusz Makara
14.10.2019

W dniach 7 – 11 października 2019 roku w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie odbyła się pierwsza edycja kursu doskonalącego „Decyzje administracyjne w transporcie drogowym”, który został wznowiony po kilku latach.

W szkoleniu wzięło udział 13 funkcjonariuszy Straży Granicznej z Bieszczadzkiego, Morskiego, Nadbużańskiego, Podlaskiego, Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej oraz z Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej, którzy w ramach wykonywania obowiązków służbowych realizują zadania służbowe związane z kontrolą transportu drogowego oraz prowadzą postępowania administracyjne w oparciu o przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego.

Podczas szkolenia omówione zostały zagadnienia z zakresu:

  • prawa administracyjnego,
  • postępowania administracyjnego,
  • decyzji administracyjnych,
  • wykorzystania procedury administracyjnej w przypadku ujawnienia naruszeń ustawy o transporcie drogowym,
  • sporządzania decyzji administracyjnych w oparciu o zebrany materiał dowodowy,
  • postępowania odwoławczego.

Tegoroczna edycja kursu posiadała charakter pilotażowy oraz miała na celu zebranie materiałów ewaluacyjnych. Przywrócenie do oferty szkoleniowej kursu już w tym roku spowodowane było zainteresowaniem funkcjonariuszy ową problematyką oraz zmianami przepisów prawnych z zakresu transportu drogowego. Na stałe kurs doskonalący „Decyzje administracyjne w transporcie drogowym” zostanie umieszczony w ofercie szkoleniowej COSSG od przyszłego roku.

Przedsięwzięcie realizowane było przez funkcjonariusza Zespołu Zabezpieczenia Technicznego Zakładu Kompetencji Logistycznych i Kierowniczych COSSG w Koszalinie chor. szt. SG Agatę Kowalską.

do góry