Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Kurs doskonalący „Kontrola transportu drogowego” - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kurs doskonalący „Kontrola transportu drogowego”

Mariusz Makara
14.10.2019

W dniach 30 września – 4 października 2019 roku w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie odbyła się pierwsza edycja kursu doskonalącego „Kontrola transportu drogowego”, który został wznowiony po kilku latach.

Tegoroczna edycja kursu posiadała charakter pilotażowy oraz miała na celu zebranie materiałów ewaluacyjnych. Przywrócenie do oferty szkoleniowej kursu już w tym roku spowodowane było zainteresowaniem funkcjonariuszy ową problematyką oraz zmianami przepisów prawnych z zakresu transportu drogowego. Na stałe kurs doskonalący „Kontrola transportu drogowego” zostanie umieszczony w ofercie szkoleniowej COS SG od przyszłego roku.

W szkoleniu wzięło udział 14 funkcjonariuszy Straży Granicznej z Bieszczadzkiego, Morskiego, Nadbużańskiego, Podlaskiego, Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej oraz z Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej, którzy w ramach wykonywania obowiązków służbowych dokonują kontroli transportu drogowego.

Podczas szkolenia omówione zostały następujące zagadnienia:

  • regulacje prawne związane z transportem drogowym,
  • rodzaje przewozów drogowych,
  • dokumenty uprawniające do wykonywania przewozów,
  • zasady przeprowadzania i sporządzania dokumentacji z kontroli transportu drogowego,
  • odpowiedzialność administracyjna za naruszenia przepisów prawa.

W trakcie szkolenia odbyły się zajęcia teoretyczne i praktyczne wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego polegające na kontroli: stanu technicznego środków transportu, dokumentów wymaganych podczas wykonywania przewozów oraz czasu pracy kierowców. Przedsięwzięcie realizowane było przez funkcjonariusza Zespołu Zabezpieczenia Technicznego Zakładu Kompetencji Logistycznych i Kierowniczych COSSG w Koszalinie chor. szt. SG Agatę Kowalską.

do góry