Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Przysięga wojskowa w Koszalinie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przysięga wojskowa w Koszalinie

Mariusz Makara
10.09.2019

W sobotę 7 września 2019 r. w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie odbyła się uroczysta przysięga wojskowa podczas której Komendanta COSSG reprezentował ppłk SG Tomasz Siek.

Zaszczytu złożenia przysięgi na sztandar Centrum dostąpiło blisko 80 żołnierzy, studentów uczestniczących w programie edukacji wojskowej w ramach Legii Akademickiej. Przysiegę przyjął komendant CSSP.

Wśród znakomitych gości byli parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele jednostek wojskowych Garnizonu Koszalin, przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci i weterani służby. 

Niech wielka siła, jaką jest patriotyzm w sercu każdego z nas, rodzi piękne owoce w postaci zobowiązania do szlachetnego życia – tak jak u waszych poprzedników z lat II Rzeczypospolitej - w swoim przemówieniu do składających przysięgę zwrócił się Komendant CSSP.

Dopełnieniem wydarzenia było uhonorowanie Rodziców wyróżniających się w szkoleniu Legionistów, wręczenie aktów mianowań na wyższe stopnie wojskowe żołnierzom CSSP i koncert koszalińskiej Orkiestry Wojskowej.

Pokaz wyszkolenia dali żołnierze Centrum Szkolenia Sił Powietrznych, uroczystość zakończyła defilada pododdziałów biorących udział w przysiędze.

Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie jest jednostką wojskową, która współpracuje z COSSG w Koszalinie. Dowódcy tej jednostki zawsze z życzliwością odnoszą się do potrzeb i ewentualnych próśb koszalińskiego Ośrodka SG nie tylko w obszarze dydaktycznym.

do góry