Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Kontrola tachografów cyfrowych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kontrola tachografów cyfrowych

Agnieszka Zarębska
12.10.2018

8-12 października 2018 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie odbyła się ostatnia w tym roku edycja kursu doskonalącego „Kontrola tachografów cyfrowych".

W szkoleniu wzięło udział 15 funkcjonariuszy z Morskiego, Nadbużańskiego, Podlaskiego, Śląskiego oraz Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej W trakcie szkolenia funkcjonariusze zapoznali się z regulacjami prawnymi dotyczącymi zasad używania urządzeń rejestrujących stosowanych w transporcie drogowym. W dalszej części szkolenia funkcjonariusze poznali dokumenty związane, kontrolą czasu pracy kierowców oraz z zasadami przeprowadzania kontroli. Na zakończenie szkolenia omówiono naruszenia przepisów związanych z czasem pracy kierowców wykorzystujących tachografy w trakcie realizacji zadań przewozowych. Szkolenie przeprowadzili wykładowcy z Zespołu Zabezpieczenia Technicznego Zakładu Kompetencji Logistycznych i Kierowniczych.

 

do góry