Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Rozpoczęcie szkolenia przez przyszłych oficerów SG (II grupa) - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Rozpoczęcie szkolenia przez przyszłych oficerów SG (II grupa)

Mariusz Makara
28.08.2017

W dniu 28 sierpnia 2017 r. druga grupa funkcjonariuszy rozpoczęła przeszkolenie specjalistyczne do mianowania na pierwszy stopień oficerski Straży Granicznej w zakresie kształcenia kompetencji kierowniczych.

Inauguracji szkolenia dokonał Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej – płk SG Grzegorz Skorupski, który po przedstawieniu kadry kierowniczej Ośrodka pogratulował funkcjonariuszom wyróżnienia jakim jest udział w szkoleniu oraz przedstawił zadania i oczekiwania stawiane przyszłym oficerom podczas pobytu i nauki w Ośrodku.

Głównym celem rozpoczętego szkolenia jest podniesienie kompetencji w zakresie planowania, organizowania i nadzorowania działań podległego zespołu, a także kierowania podwładnymi i rozwijania własnego potencjału.

W szkoleniu drugiej grupy udział bierze 22 funkcjonariuszy z Nadwiślańskiego i Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Szkolenie realizowane jest w formie zaocznej do 2 lutego 2018 r.

do góry