Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Obchody 24. rocznicy powstania naszego Ośrodka - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Obchody 24. rocznicy powstania naszego Ośrodka

Ewelina Świtała
18.03.2016

W dniu 18 marca 2016 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie odbyły się obchody 24-lecia powstania koszalińskiej Szkoły. W auli naszego Ośrodka odbył się uroczysty, okolicznościowy apel.

Rocznica była okazją do wręczenia wybranym funkcjonariuszom i pracownikom wyróżnień oraz odznak pamiątkowych COSSG, które w tym roku otrzymali:

·         ppłk SG Tomasz Siek,

·         mjr SG Tomasz Chachaj,

·         mjr SG Sławomir Wiśniewski,

·         st. chor. szt. SG Jolanta Terlecka,

·         chor. szt. SG Radosław Wiśniewski,

·         Pani Wioleta Jarmuziewicz,

·         Pani Teresa Witkowska,

·         Pan Zbigniew Ajewski,

·         Pan Grzegorz Herrmann.

Dzisiejsza uroczystość stanowiła również doskonałą okazję do przyznania zaszczytnych tytułów: „Wykładowca, instruktor, szkoleniowiec roku 2015”. Honorowe tytuły otrzymali odpowiednio: - „Wykładowca roku 2015” – mjr SG Łukasz Kukiełczyński; - „Instruktor roku 2015” – st. chor. szt. SG Artur Szadkowski; - „Szkoleniowiec Roku 2015” – mjr SG Marek Świętanowski. Święto stanowiło także okazję do tego, aby podziękować w sposób szczególny funkcjonariuszom i pracownikom Ośrodka, którzy w tym roku obchodzili jubileusze 20, 25, 30, 35 oraz 40 lat służby lub pracy. 

Podczas okolicznościowego wystąpienia, Komendant COSSG płk SG Grzegorz Skorupski powiedział m.in.: „Dzisiejsze święto stanowi okazję do złożenia gorących podziękowań całemu stanowi osobo­wemu Ośrodka, Paniom i Panom funkcjo­nariu­szom oraz wszystkim pracownikom – za co­dzienny trud, za wzorową służbę i pracę oraz za efekty i dokonania na zajmowa­nych stano­wi­skach służbowych. W okresie 24 lat nasz Ośrodek przeszkolił łącznie ponad 95 tysięcy funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej. To dzięki Państwu uczestnicy naszych szkoleń i kursów podkreślają niezmiennie ich dużą przydatność w praktyce i bardzo wysoki poziom realizacji zajęć pod względem merytorycznym i metodycznym. Bardzo cieszy mnie, że w Ośrodku służy doświadczona i profesjonalna kadra.”

Apel uświetnił wykład okolicznościowy z okazji imienin Patrona Szkoły wygłoszony przez Panią Anetę Romanowską - wykładowcę Prawa w naszym Ośrodku. Na zakończenie uroczystości funkcjonariusze, pracownicy i słuchacze Ośrodka złożyli wieniec pod tablicą pamiątkową Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego - Patrona COSSG.

do góry