Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Sternik motorowodny - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Sternik motorowodny

W dniach od 04-09 września 2017 r. Zespół Zabezpieczenia Logistycznego Zakładu Kompetencji Logistycznych i Kierowniczych COS SG w Koszalinie zrealizował kolejną edycję kursu doskonalącego „Sternik motorowodny”. Kurs prowadzili ppłk SG Adam GRYCZMAN i mjr SG Tomasz SONDEJ.


Kurs adresowany był do funkcjonariuszy przewidywanych do realizacji zadań służbowych na stanowisku kierownika śródlądowej jednostki pływającej SG lub jednostki pływającej SG o długości kadłuba do 12 m po wodach morskich do 2 Mm od brzegu w porze dziennej.
Celem kursu było przygotowanie funkcjonariuszy do kierowania jednostką pływającą SG oraz przystąpienie do egzaminu, którego efektem było uzyskanie patentu sternika motorowodnego, zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.  

Tegoroczne szkolenie odbywało się na akwenie jeziora Jamno, które ze względu na wielkość, kształt oraz bliskość morza potrafi być bardzo kapryśne, dzięki temu szkolenia realizowane na tym akwenie stanowią doskonałą szkołę i są w stanie w pełni przygotować funkcjonariuszy do pełnienia służby na jednostkach pływających Straży Granicznej.

 

  • 1
    1
  • 2
    2
  • 3
    3
do góry